niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Finał WOŚP w Grodzisku Mazowieckim

12 stycznia po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Grodzisk Mazowiecki przygotował dzień pełen wrażeń dla mieszkańców miasta i okolic. Plan zachwycał różnorodnością.

Orkiestra gra 28. raz, a w tym roku finał odbył się pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. Fundacja WOŚP zapowiadała:

– W tym roku zbieramy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Wolontariusze z Grodziska z wielkim sercem zaangażowali się w pracę tego dnia. W wielu miejscach odbywały się imprezy i wydarzenia poświęcone orkiestrze. Początek wyznaczono na godzinę 10:00 w Centrum Kultury. Oj działo się tam: pokazy taneczne, popisy muzyczne, przedstawienia oraz energetyczne koncerty. Przed budynkiem natomiast można było podziwiać pokazy sprzętu strażackiego oraz efektowne motocykle.

Od 11:00 zachęcano do wzięcia udziału w zajęciach ruchowych w Mediatece. Była joga, karate, strefa fit oraz smaczne przekąski. Od 13:00 natomiast do lustrzanej sali zabaw w Centrum Kultury można było zabrać najmłodszych, gdzie organizowane były atrakcje dla maluchów. O 20:00 tradycyjnie, jak co roku rozbłysło „Światełko do nieba”.

– Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe – zapowiadała Fundacja.

Nie mamy wątpliwości, że wolontariusze z Grodziska Mazowieckiego i całego regionu oraz ich zaangażowanie pozwoliło osiągnąć szczytny cel i udowodnić, że Polacy mają wielkie serca skore do pomocy. I tym razem padł rekord zebrano: 185 246,19 zł.

Grano także i zbierano rekordowe kwoty m.in.: w Żyrardowie – 182 832,08 zł, w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie – 94 379,76 zł, Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO w Milanówku – 31 589,41 zł, w Podkowie Leśnej – 40 681 zł.

Aneta Czarnecka
Fot.: Facebook (Sztab WOŚP w Grodzisku Mazowieckim)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.