wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Powstaje Akademia Piłkarska Legii Warszawa

Gmina Grodzisk Mazowiecki już wkrótce stanie się piłkarskim zagłębiem młodych talentów za pośrednictwem klubu Legia Warszawa. Zapadły najważniejsze decyzje w sprawie budowy w Książenicach Ośrodka Treningowo-Szkolnego z Kompleksem Badawczo-Rozwojowym. Otwarcie obiektu przewidywane jest na 2020 rok. Stanie się on główną siedzibą Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Ośrodek będzie kosztowną inwestycją, która obejmie budowę sześciu pełnowymiarowych boisk, w tym pięciu z naturalną nawierzchnią. Prezes klubu, Dariusz Mioduski od lat pragnął zrealizować projekt stworzenia wielofunkcyjnego kompleksu, który umożliwiłby szkolenie nowego pokolenia piłkarzy oraz doskonalenie obecnych sportowców. Nadszedł moment, kiedy koncepcje rozwojowe Legii Warszawa zaczynają być wdrażane w życie. Zostało wyznaczone miejsce, przetarg rozstrzygnięty, prace powinny zostać rozpoczęte lada moment.

Koszt inwestycji został wyceniony na około 80 milionów złotych. Środki finansowe na realizację tego ogromnego przedsięwzięcia zostały pozyskane w sporej części z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotacja państwowa opiewa na kwotę 11 milionów złotych. Pozostały kapitał zapewnią: kredyt zaciągnięty w Banku Gospodarstwa Krajowego, dotacja z Ministerstwa Rozwoju oraz wkład własny klubu.

26 marca oficjalnie przekazano plac budowy. Prace mają rozpocząć się szybko, ponieważ oddanie obiektu do użytku przewidywane jest na czerwiec 2020 roku. Rzecznik prasowy Legii przekonuje, że kompleks będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Wszystko po to, aby szkolić najbardziej uzdolnionych piłkarzy z kraju oraz z zagranicy.

Legia Training Center będzie obejmowało nie tylko boiska, ale także szatnie, gabinety lekarskie, sale konferencyjne, siłownie, strefę relaksacyjno-wypoczynkową oraz pełen kompleks hotelowy o cztero gwiazdkowym standardzie. Co więcej, klub sportowy Legia Warszawa nie chce czynić z ośrodka szkoleniowego zamkniętej twierdzy przeznaczonej wyłącznie dla klubowych sportowców. W planach jest także budowa wydzielonej części, która ma służyć rozwojowi mieszkańców gminy. Chociażby z tego względu jest to ważna inicjatywa dla regionu. Budowa będzie stanowiła promocję dla powiatu grodziskiego oraz pozwoli na doskonalenie młodych piłkarzy z okolicy.

Aneta Czarnecka

Fot.: http://wot.waw.pl/czlonkowie/legia-warszawa-s-a/

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.