sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

MILANÓWEK. Mieszkańcy czekają na otwarcie basenu

Sezon wakacyjny w pełni. Niestety mieszkańcy Milanówka nie mogą korzystać z uroków miejskiego kąpieliska. Plenerowy basen na terenie miasta od dłuższego czasu jest wyłączony z użytku. W tym roku także nie zostanie otwarty.

Przed sezonem letnim w 2016 roku władze Milanówka zamknęły miejski basen. Magistrat uzasadniał decyzję zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Jak wskazywały władze miasta, dno basenu było popękane, beton płyty dennej był złej jakości, łuszczył się i łatwo dawał się odspajać. Duże zastrzeżenia budził także stan techniczny ścian oporowych stanowiących boki niecki basenu. Remont kąpieliska lub ewentualną budowę nowego plenerowego basenu włodarze miasta uzależniali od otrzymania dodatkowych dotacji. Pomysłem było pozyskanie funduszy norweskich w ramach rządowego programu.

Niestety w czasie obecnej kadencji nie udało się uruchomić dotacji, które dałyby szansę na rozpoczęcie odbudowy basenu. Niemniej jednak, jak zapewniają włodarze Milanówka, temat nie został zapomniany. Wykonano wielowariantowe studium wykonalności, w którym znalazły się rysunki przedstawiające koncepcje budowy potencjalnego basenu. Przygotowanie dokumentacji wymagało jednak znacznie mniejszych nakładów finansowych, niż suma pieniędzy potrzebna do wykonania inwestycji. A tych, jak podkreślają władze miasta, na budowę basenu Milanówek nie ma.

Mówimy o kilkumilionowej inwestycji, która z punktu widzenia funkcjonowania całej gminy nie jest najważniejsza. Z kolei obecnie jedyną opcją dofinansowania tej inwestycji byłyby środki z funduszy norweskich, ale taki program wciąż nie ruszył – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. – Na start programu jeszcze poczekamy, dlatego basen na pewno nie powstanie w tej kadencji – dodaje.

Jak wskazuje magistrat, pod koniec wakacji zostanie zorganizowana seria konsultacji na temat przyszłości basenu. Władze miasta chcą dowiedzieć się, jak mieszkańcy widzą dalsze wykorzystanie terenu przy ul. Sportowej.

Kinga Rochalska

Fot. www.milanowek.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.