niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

W ten weekend nikt nie spał

W dniach 27 i 28 maja odbyły się XX Dni Pruszkowa. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

Program imprezy rozłożony został na dwa dni i aż trzy lokalizacje.

Sobotnia, pierwsza część rozpoczęła się o godzinie 12:00 w Parku Kościuszki i dedykowana została przede wszystkim najmłodszym.

Biuro Promocji i Kultury Miasta przygotowało szereg atrakcji, które odbywały się pod okiem profesjonalnych animatorów. W programie znalazły się: gry, konkursy, zajęcia tematyczne, warsztaty plastyczne, zabawy taneczne.

Od godziny 16:00 w Parku Kościuszki zaczęła się część koncertowa, która mimo złej aury (padający deszcz) przyciągnęła tłumy mieszkańców Pruszkowa. Miłośnicy polskiej muzyki rozrywkowej mogli bawić się razem z takimi zespołami jak: BOYS, New York oraz Piersi.

Niedzielna odsłona Dni Pruszkowa rozpoczęła się od piątej już edycji Pruszkowskiego Biegu Wolności. Biegacze startujący o godz. 10.00 ze stadionu Znicza przebiegli ulicami miasta dystans 10 km. Po sportowych zmaganiach impreza znowu przeniosła się do Parku Kościuszki gdzie na dzieci ponownie czekało wiele atrakcji. A wśród nich: miasteczko ruchu drogowego, wystawa zwierząt, malowanie buziek, zawody i konkursy. Milusińscy mogli też zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi pluszakami.

O godz. 15.00 na terenie Pływalni Kapry na miłośników sportów wodnych czekały emocje sportowe w postaci rozgrywanych w ramach Pruszkowskiej Ligi Pływackiej zawodów.

Od godziny 16:00 rozpoczęła się druga część koncertowa. Tego dnia miłośnicy rocka i mocniejszego grania mogli spotkać się ze swoimi idolami i wspólnie bawić aż do późnych godzin wieczornych. Na scenie pojawili się najpierw Avocado, następnie Nocny Kochanek, zespół Cree a niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była Agnieszka Chylińska i to jej koncert przyciągnął najwięcej fanów.

W trakcie święta swojego miasta mieszkańcy Pruszkowa mogli zjeść przepyszne potrawy przygotowane przez wystawców. Nie zabrakło namiotu Miejskiej Rady Seniorów, Budżetu Obywatelskiego, gdzie przy pomocy pracowników urzędu zagłosować można było na swój ulubiony projekt przyszłorocznej inwestycji. Tłumnie odwiedzany był także namiot Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt, którego jesteśmy patronem medialnym. Można było zgłosić się do wolontariatu, zadeklarować adopcję zwierzaka lub po prostu dowiedzieć się czegoś więcej na temat działalności PSnRZ.

Przez całe dwa dni nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwały służby porządkowe.

W imieniu swoim i mieszkańców dziękujemy organizatorom za tak wspaniałe przygotowanie XX Dni Pruszkowa oraz czekamy na kolejne imprezy plenerowe przygotowywane przez miasto. Będziemy tam z Wami i będziemy jak zwykle relacjonować przebieg. Jedno jest pewne, że w ten weekend Pruszków nie spał.

Tekst i foto: Katarzyna Włodarczyk

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.