niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

W oczekiwaniu na otwarcie kąpieliska

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku w letnie, upalne dni mieszkańcy powiatu pruszkowskiego będą mogli spędzić czas nad wodą. Sprawdziliśmy, kiedy planowane jest otwarcie miejskiego kąpieliska w Parku Mazowsze.

Popularnym miejscem na spędzanie wolnego czasu w upalne dni są dla pruszkowian glinianki w Parku Mazowsze. Do dyspozycji mieszkańców miasto oddaje w tym miejscu strzeżone kąpielisko znajdujące się u zbiegu ulic Mostowej i Zachodniej. Dodatkowo na terenie parku działa zaplecze kąpielowe z sanitariatami i pawilon medyczny, w którym w razie konieczności można uzyskać pomoc.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku kąpielisko zostanie otwarte dla mieszkańców. Sezon kąpielowy w Pruszkowie rozpocznie się wraz z wakacjami – 30 czerwca i potrwa do 2 września. Przygotowania do inauguracji sezonu już ruszyły.

– Jesteśmy po szkoleniach z ratownictwa, w tym roku nasz sprzęt powiększy się o defibrylator – mówi Jacek Elżanowski, dyrektor miejskiej pływalni „Kapry”, która odpowiada za organizację i bezpieczeństwo na kąpielisku.
Podobnie jak w poprzednich latach ratownicy dostępni będą zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. Kąpiel dozwolona będzie w godzinach pracy ekipy ratowników.

– W momencie, gdy kończymy pracę wieszamy tabliczkę „zakaz kąpieli”, w tym momencie wchodzenie do wody jest zakazane – podkreśla Jacek Elżanowski.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.