wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Rower przewieziesz za darmo!

Od maja pasażerowie Warszawskiej Kolejki Dojazdowej mogą przewozić swoje rowery za darmo – bez konieczności kupowania dodatkowego biletu. Oferta będzie obowiązuje w weekendy i święta.

Jak informuje Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD), od maja 2018 r. pasażer z ważnym biletem na przejazd pociągiem WKD może przewieźć jeden rower bez konieczności zakupu oddzielnego biletu. Rozwiązanie to obowiązuje w weekendy oraz w dni ustawowo wolne od pracy, gdy pociągi są mniej obłożone. Rowery nie mogą utrudniać podróży innym pasażerom i powinny być przewożone w pierwszej kolejności w miejscach do tego wyznaczonych, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc – w innym miejscu i w sposób nie utrudniający podróżowania innym pasażerom. W szczególności rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu.
– Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Zasady przewozu rowerów w dni powszednie pozostają bez zmian. Pasażerowie chcący przewieźć rower w WKD od poniedziałku do piątku (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy) powinni więc posiadać oddzielny bilet – jednorazowy według taryfy normalnej albo miesięczny – z ważnością na całą linię WKD w cenie 44,80 zł.

Kinga Rochalska

Fot. www.wkd.com.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.