wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Dziecięce warsztaty świąteczno-wiosenne w grodziskim Centrum Kultury

W sobotę 24 marca foyer grodziskiego kina zapełniło się dziećmi, które wzięły udział w przedświątecznych warsztatach plastycznych. Od wczesnego popołudnia pod okiem animatorów i przy pomocy rodziców robiły wielkanocne i wiosenne ozdoby z wykorzystaniem pomysłowych technik.

Baranki, kurczaczki i skaczące zajączki wielkanocne, wymyślne kwiatuszki wiosenne, mydełka z zatopionymi płatkami róż – przy każdym z sześciu stołów rozstawionych w foyer animatorzy oferowali inne pomysły. Paski kolorowego papieru i karbowanej bibułki, pomponiki i plastikowe oczka, papierowa wiklina, kolorowa rafia, wstążeczki, sprężynki kreatywne, kulki z waty – z tych materiałów powstawały wielkanocne motywy, według na tyle prostych schematów, że każde dziecko bez problemu osiągało pożądany efekt.

Pojawiła się również atrakcja wyjątkowo popularna wśród dzieci, czyli malowanie buziek – animatorki malowały na twarzach profesjonalnie i efektownie wykonane motywy motyli i zajączków.

Centrum Kultury zmobilizowało wielu doświadczonych animatorów dziecięcych zabaw, również ze świetlic w Kozerkach i Łąkach. Współpracujące z CK rękodzielniczki z „Kącika sznurka i szydełka” instruowały jak zrobić wielkanocne zwierzątka, a „Centrum Animacji” pomagało odlać w foremkach glicerynowe mydełka. Dekoracyjne nakrycia głowy animatorek podkreślały atmosferę dobrej zabawy. Warsztaty trwały kilka godzin, formuła była jednak luźna, dostosowana do cierpliwości i wytrwałości młodych uczestników, dzieci przychodziły i wychodziły rotacyjnie.

Tekst i foto: Sylwia Pańków

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.