wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Placówka na Bąkach prawie gotowa

Prace związane z budową kompleksu oświatowego w pruszkowskiej dzielnicy Bąki zbliżają się do finału. Zakończenie robót planowane jest na 2018 r. Sprawdziliśmy, kiedy w placówce pojawią się pierwsi uczniowie.

W pruszkowskiej dzielnicy Bąki brakuje wielu udogodnień dla najmłodszych mieszkańców, m.in.: szkół, żłobków i przedszkoli. Zbliżająca się do finału budowa kompleksu oświatowego po północno-wschodniej stronie miasta ma rozwiązać problemy mieszkańców. Nowoczesna placówka oświatowa powstaje przy ul. Jarzynowej.

Kompleks oświatowy na Bąkach

Według założeń projektantów, przedszkole i żłobek znajdować się będą w jednym budynku połączonym wspólnym dziecińcem i salą rekreacyjną. Będzie to energooszczędny i przyjazdy dla dzieci budynek o powierzchni zabudowy 3 195 m kw. i kubaturze ponad 9,5 tys. m kw. Obiekt przeznaczony będzie dla 250 dzieci – 150 w żłobku oraz 100 w przedszkolu.

Wraz z budynkiem powstaje otaczająca go infrastruktura m.in. place zabaw, zieleńce, elementy małej architektury oraz parkingi dla rodziców dowożących dzieci. Budynek i jego otoczenie będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek szkoły podstawowej ma być obiektem nieco większym. Zgodnie z planami, szkoła ma składać się z ośmiu oddziałów klas 0-III dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat oraz z sześciu oddziałów klas IV-VI. Przyjmie ona 350 uczniów.

Szkoła zostanie wyposażona w nowoczesną bibliotekę multimedialną, bibliotekę z czytelnią oraz szereg pracowni naukowych. Powstać ma także sala gimnastyczna z areną sportową wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, stałą sceną i trybunami. Co więcej, na terenie objętym inwestycją zostanie wybudowany plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, a także bieżnia. Termin zakończenia prac wyznaczono na 2018 r.

Budowa na ostatniej prostej

Sprawdziliśmy jak wyglądają postępy na budowie.

– Cały obiekt wygląda bardzo ciekawie i atrakcyjnie. Prace nadal trwają. Do zagospodarowania mamy jeszcze cały teren wokół kompleksu, ale wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Wszystko wskazuje na to, że termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Kiedy więc w placówce pojawią się pierwsi uczniowie? Jak wskazują władze miasta, po zakończeniu budowy przyjdzie czas na powołanie placówki i wybór dyrektora.

– Po wyborze dyrektora dochodzi również nabór kadry i pracowników, a to będziemy musieli robić już według nowych wytycznych, które mają zacząć obowiązywać od przyszłego roku. Dlatego uruchomienie szkoły nie nastąpi przed 1 września 2018 r. – komentuje wiceprezydent Pruszkowa.

Po otwarciu szkoły będą do niej uczęszczać nie tylko najmłodsze roczniki rozpoczynające edukacje. Już teraz w Szkole Podstawowej nr 9 zostały wydzielone klasy, które zostały wytypowane do przeniesienia do nowej szkoły. Władze miasta, do przeniesienia dzieci do szkoły na Bąkach, zachęcają także rodziców uczniów uczęszczających do piastowskich placówek.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.