niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Dyskretny finał

Marcin Giziński 25 kwietnia, 2017 Różności, Sport Brak komentarzy do Dyskretny finał

Praktycznie bez jakiegokolwiek rozgłosu odbył się w niedzielę 23 kwietnia trzeci turniej DPD Wojewódzkiej Ligi Karate Tradycyjnego. Reklama zresztą nie była zupełnie potrzebna: do Milanówka przyjechało blisko czterystu zawodników reprezentujących barwy dziewięciu mazowieckich klubów w tym dwa z Grodziska Maz.:UKS Budo i Niko Bushi. Dodać do tego podążających za dziećmi rodziców – nie dziwi, że sala przy szkole nr 1 pękała w szwach. Zawodników dzieliła ogromna przepaść wiekowa: najmłodsi to rocznik 2013, najstarsi liczyli sobie powyżej trzydziestu lat.

Turniej w Milanówku miał decydujące znaczenie – był ostatnim z serii trzech turniejów finałowych. Poprzednie odbyły się w Płocku i Łazach. Jednak nie od razu poznamy ostateczne wyniki.

– Praktycznie, to zwycięzców poznamy dopiero za kilka dni – zaznacza jeden z organizatorów, Bartłomiej Wykrytowicz. – Musimy przeliczyć nie tylko miejsca medalowe, także punktowane i dopiero wtedy będziemy znali ostateczne wyniki. W sumie tutaj odbywa się blisko czterysta bojów, tak w kategoriach kontaktowych jak i bezkontaktowych.

Rzeczywiście, na hali po prostu kłębiło się od zawodników, a na balkonie od przyjezdnych-  przeważnie – kibiców.

I tak praktycznie niezauważenie odbył się finał pierwszej edycji Mazowieckiej Ligi Karate Tradycyjnego.

kf

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.