niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Szwedes i Polk w komedii „ Pół na pół”

W sobotni wieczór o godzinie 19 – tej na deskach żyrardowskiego Centrum Kultury dwaj znani aktorzy, Piotr Szwedes i Piotr Polk, wystąpili w sztuce teatralnej zatytułowanej „Pół na pół”.

Spektakl to komedia kryminalna, która opowiada o dwóch przyrodnich braciach walczących o spadek po wciąż jeszcze żyjącej matce. Realizacja życiowych planów dwóch braci: starszego Roberta (Piotr Polk) oraz młodszego Dominika (Piotr Szwedes) stoi jednak pod znakiem zapytania.

Rzeczywistość przedstawiona w komedii jest skomplikowana, ponieważ opowiada o relacji łączącej braci z matką. I jak na „czarną komedię” przystało nie zabrakło tutaj ani napięcia grozy ani też olbrzymiej dawki humoru, zbudowanej także między innymi na piętrowych kłamstwach. Zakończenie spektaklu jest naprawdę … zaskakujące.

Świetne, błyskotliwe i bardzo zabawne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji oraz wyraziście nakreślone postaci są receptą na udany występ dwóch znakomitych aktorów. Sztuka cieszy się olbrzymią popularnością.

– W ciągu dwóch lat zagraliśmy ponad sto spektakli. Sztuka jest znana w całej Polsce – mówił przed występem aktor, Piotr Szwedes. – Jej sukces polega na tym, że jest prawdziwa. Pokazuje prawdę o życiu i ludziach, troszeczkę ostrzega przed tym, co wydarza się na scenie, aby nie miało to swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości – dodał.

Sztukę reżyseruje Wojciech Malajkat. Tekst sztuki został już przetłumaczony m.in. na portugalski i angielski.

Tekst i foto:

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.