sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

GRODZISK MAZOWIECKI. Trwa rewitalizacja Stawów Walczewskiego

Jak już wcześniej informowaliśmy Stawy Walczewskiego czeka przebudowa. Zgodnie z zapowiedziami, już pod koniec kwietnia teren ten ma być oddany do użytku. Jak się okazuje, zmieni się nie tylko wizualna strona tej inwestycji, ale także jej nazwa.

Skąd taki pomysł? Otóż na tym terenie planowane jest ustanowienie parku miejskiego. To mieszkańcy wymyślą nową nazwę, ale póki co urzędnicy podpowiadają, że nazwa parku powinna kojarzyć się z charakterem tego miejsca. Ostatecznie o wyborze zdecydują radni.

Ponadto przebudowa Stawów Walczewskiego wiąże się nie tylko z modernizacją zbiorników wodnych, bowiem grodziski magistrat ma w planach uatrakcyjnienie tego terenu, w taki sposób, aby ten posiadał jak najwięcej funkcji. Przewidywane jest m.in. wybudowanie górki do zjeżdżania i stworzenie siłowni.

W związku z tym, że w Grodzisku istnieje również klub żeglarski „Czysty wiatr” władze miasta chcą, aby po przebudowie akwenu można było pływać tam na żaglówce. Będzie to z pewnością nie lada atrakcja. Możliwe jest także stworzenie pawilonu dla łódek oraz przystani dla rowerów wodnych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na Stawach Walczewskiego pojawi się też plaża. Już wiadomo, że ta inwestycja wiąże się z ukształtowaniem terenu w taki sposób, aby była możliwość wybudowania plaży przy powstającym akwenie wodnym. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 1,8 mln złotych.

Daria Głowacka

Fot. www.grodzisk.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.