niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Majówkowe święto miasta

Dni Piastowa od zawsze wypełnione są atrakcjami i pozytywną energią. W tym roku rozpoczęły się 1 maja o godzinie 10:00 na terenie Stadionu Miejskiego przy al. Tysiąclecia. Na mieszkańców czekało dużo atrakcji między innymi Bieg Konstytucji 3 maja. Dwa kolejne dni były pełne koncertów.

W poniedziałek 2 maja na scenie pojawili się muzycy z Orkiestry OSP Nadarzyn pod batutą Mirosława Chilmanowicza. Zespół ten koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. O godzinie 20 na scenie pojawił się Stachursky. Poza koncertami drugiego dnia imprezy mieszkańcy brali również udział w wydarzeniach sportowych. Podczas Dni Piastowa odbyły się turniej siatkówki plażowej ,,Tego jeszcze nie grali”, Koszykówka 3×3 o Puchar Burmistrza Miasta, pokazowy turniej bocce (jest to dyscyplina sportu pochodząca z gry granej w starożytnym Imperium rzymskim), Finał – Mistrzostwa w tenisie ziemnym oraz Ergometr.

Ostatniego dnia imprezy odbyła się gra miejska ,,Poznaj grając, graj poznając” – (historia Piastowa w wydaniu plenerowym ). Tego dnia zorganizowany został również pokaz bojowych wozów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie oraz pokaz OSP Piastów. Odbył się także kiermasz książek zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Na mieszkańców czekało stoisko informacyjne policji, punkt informacyjny Czyste Powietrze, food trucki, przysmaki kuchni ukraińskiej, pokaz pomocy WOPR Żyrardów. Tego dnia nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekały animacje i dmuchańce. O godzinie 17:00 dzieci i młodzież z Piastowa zaprezentowały programy artystyczne. 3 maja gwiazdą wieczoru był zespół Kombi z Grzegorzem Skawińskim na czele. Usłyszeliśmy między innymi takie hity zespołu jak „Pokolenie”, ,,Ślad” oraz „Sen się spełni”.

***

Tegoroczne Dni Piastowa z pewnością przyniosły mieszkańcom możliwość spędzenia aktywnie czasu z najbliższymi na świeżym powietrzu. Czas ten umożliwił społeczności miasta oderwanie się od codzienności. Podczas tegorocznego wydarzenia dzięki licznym atrakcjom każdy, nie zależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Na pewno wydarzenie to pozostanie z mieszkańcami Piastowa na długi czas.

Tekst i foto: MW

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.