wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Przedświąteczne wydarzenia

thumbnail of 3

Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem. Równie magiczny, jest czas poprzedzający święta. W wspaniały nastrój wprowadzają nas różne wydarzenia organizowane przez miasta. W grudniu mamy możliwość uczestniczenia w przepięknych Jarmarkach Świątecznych oraz imprezach mikołajkowych. Jak co roku na terenie powiatów: pruszkowskiego i grodziskiego organizuje atrakcje dla mieszkańców z okazji Mikołajek oraz zbliżającego się okresu świątecznego.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Pruszkowie

Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach 05.12 oraz 12.12.2021r w godzinach 07:00 – 15:00 na terenie targowiska miejskiego w Pruszkowie przy ulicy Komorowskiej 14.

Nadarzyński Jarmark Świąteczny

W tym roku zostanie zorganizowany pierwszy Nadarzyński Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w dniach 11 – 12 grudnia w godzinach 13:00 – 18:00 .Na najmłodszych na placu Poniatowskiego będzie czekać karuzela, a w parku będzie możliwość spotkania Świętego Mikołaja. Kolejną atrakcją będą warsztaty świąteczne rękodzieła, prowadzone przez Ośrodek Pomocy Społecznej „Ognisko Tęcza”. O godzinie 13:00 w sobotę odbędzie się koncert kolęd. W późniejszych godzinach zaplanowane są warsztaty oraz pokazy rzeźby w lodzie. Sobotnie atrakcje zakończą się występem teatru ognia. Na niedzielę został zaproszony Półfinalista programu Top Chef Marcin Jabłoński który wraz z dziećmi upiecze świąteczne pierniczki. Jarmark zostanie zakończony pokazem laserów.

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła w gminie Michałowice

Kiermasz Rękodzieła odbędzie się 5 grudnia przed urzędem gminy w Regułach przy al. Powstańców Warszawy 1. Podczas kiermaszu w godzinach 12:00 – 18:00 będzie możliwość zakupu wyjątkowych prac. Przed urzędem pojawią się stoiska z ozdobami, kartkami świątecznymi, biżuterią, ceramiką, zabawkami oraz ręcznie wykonanymi torbami. O godzinie 13:00 uczestników kiermaszu odwiedzą MotoMikołaje. W godzinach 12:00 – 16:30 będzie czynna strefa animacji dla dzieci. O godzinie 16:00 wszyscy uczestnicy wydarzenia wspólnie odpalą dekoracje świąteczne.

W Tym dniu został też zaplanowany festyn ,,Magia Świąt”, który również dwiedzą MotoMikołaje .Odbędzie się on w Komorowie na Placu Markiewiczów. Uczestnicy wydarzenia wspólnie będą śpiewać świąteczne piosenki.

Milanowski Kiermasz Świąteczny

18 grudnia w godzinach 10:00 – 17:00 przy ulicy Kościelnej 3 w Milanówku odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Wydarzenie będzie pełne atrakcji. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia zostanie zorganizowane spotkanie z Mikołajem. Podczas kiermaszu znajdziemy wiele artykułów spożywczych, wypieków, ozdób oraz rękodzieł związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Okres przedświąteczny w Grodzisku Mazowieckim

Dnia 4 grudnia w godzinach 13:00 – 17:00 w Grodzisku w Mediatece przy ulicy 3 Maja będą odbywać się Mikołajkowe warsztaty plastyczne.

Dnia 5 grudnia na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji, które rozpoczną się Tourne Mikołaja po gminie. Mikołaj odwiedzi małych mieszkańców Grodziska. O godzinie 16:30 przy ulicy Spółdzielczej 9 na placu przed Centrum Kultury odbędą się Zimowe Historie Ogniem i Światłem Malowane – teatr ognia. Po pokazie o godzinie 17:00 zostaną rozpalone światełka na choince.

Atrakcje mikołajkowe to nie wszystko, co w tym roku zostało przygotowane dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. W dwa weekendy 11 – 13 oraz 18 – 20 grudnia w godzinach 12:00 – 19:00, będzie możliwość odwiedzenia „Choinkowej Wioski” przy ulicy Ukośnej 5 w Kozerach. Wydarzenie to jest zorganizowane przez szkółkę roślin Ulińscy. W uroczych domkach będzie możliwość zakupu rękodzieła oraz świątecznych potraw. Na mieszkańców będą czekały również gorące przekąski oraz napoje.

***

W grudniu rozpoczął się sezon na jarmarki świąteczne, na których możemy spotkać stoiska z ozdobami świątecznymi oraz słodyczami. Miasta rozświetlone są kolorowymi lampkami oraz licznymi ozdobami przyciągającymi uwagę Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych przez samorządy powiatu pruszkowskiego i grodziskiego. Mimo iż do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc to już teraz mamy możliwość poczuć magię świąt.

Zebrała: Marta Wójcik

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.