wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Nowy posterunek w Żabiej Woli otwarty

24 listopada został oficjalnie oddany do użytku nowy komisariat policji w Żabiej Woli. Wydarzeniu towarzyszyli liczni goście. Koszt inwestycji wyniósł niemal cztery miliony złotych.

Meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego Policji złożył dowódca uroczystości nadkomisarz Radosław Gos. Gości powitał Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak. Komendant stołeczny przyznał, że budowa nowej siedziby była konieczna, a teraz stanie się wizytówką gminy.

– Odpowiedzieliśmy na potrzeby mieszkańców tego rejonu i stąd dzisiaj mamy niebywałą przyjemność, aby przekazać do użytkowania obiekt, który spełnia wymagania XXI wieku – powiedział komendant.

Wiemy, że nowy budynek Posterunku Policji w Żabiej Woli charakteryzuje się wysokimi standardami technicznymi typowymi dla tego typu placówek. Przede wszystkim, zapewniony jest komfortowy i bezpieczny dostęp oraz obsługa interesantów z niepełnosprawnością ruchową. Dostępny jest również parking. W nowym miejscu służbę będzie pełniło siedmiu funkcjonariuszy.

Powierzchnia użytkowa budynku to 211 m². Podzielony jest na trzy strefy: ogólnodostępną obejmująca wiatrołap i poczekalnię oraz sanitariat przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ograniczonego dostępu, którą stanowią, m.in. pokój przyjęć interesantów, pokoje biurowe, szatnia z węzłem sanitarnym, sanitariat dla kobiet i mężczyzn oraz aneks socjalny i zamknięta z pomieszczeniem serwerowni i magazynem podręcznym.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to niebagatelna kwota prawie czterech milionów złotych. Prawie 120 tysięcy przekazała na inwestycję gmina Żabia Wola.

– Nowoczesny obiekt spełnia standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji m.in. odpowiednie rozwiązania funkcjonalno – użytkowe. Nowy obiekt przyczyni się do zwiększenia sprawności, skuteczności i efektywności Policji, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa publicznego i obywateli – poinformowała policja.

(ak), Fot.: Komenda Stołeczna Policji

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.