wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Napad z bronią na Kasę Stefczyka w Błoniu

Trwają poszukiwania sprawców napadu na bank w dniu 23 kwietnia w Błoniu. Policja apeluje do świadków zdarzenia, aby zgłosiły się na komendę w celu ustalenia maksymalnej liczby szczegółów. Taka pomoc jest bardzo potrzebna. Funkcjonariuszom zależy na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły zarejestrować zdarzenie.

Do napadu doszło w piątek, 23 kwietnia. Obrabowana została placówka Kasy Stefczyka w Błoniu. Policjanci otrzymali zgłoszenie w godzinach popołudniowych o wtargnięciu dwóch mężczyzn do siedziby banku.

 Na drogach zostały od razu wystawione posterunki blokadowe.  Cały czas trwają też policyjne czynności na miejscu napadu. Będziemy ustalać dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia –  poinformowała tuż po zdarzeniu podinspektor Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Podczas napadu nikt nie ucierpiał, jednak z dotychczasowych ustaleń wynika, że jeden z napastników wystrzelił z broni w sufit budynku. Policja jednak podkreśla, że na tym etapie dochodzenia, nie można ujawnić więcej szczegółów związanych ze sprawą.

 Jeden z napastników był  krępej, a drugi szczupłej budowy ciała – podinsp. Gromek-Oćwieja. Złodzieje wraz ze skradzionymi pieniędzmi odjechali czarnym Peugotem.  Apelujemy do wszystkich osób, które mogły być świadkami kradzieży, bądź mają wiedzę na ten temat, o kontakt z komisariatem policji w Błoniu. Zależy nam również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły ewentualnie zarejestrować moment zdarzenia – dodaje policjantka.

(ak), Fot.: wiadomosci.dziennik.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.