czwartek, 6 maja, 2021
Flesch Mazowsza

Na Wrzesinie rusza szkoła rodzenia

Zachęcamy wszystkich przyszłych rodziców z terenu powiatu pruszkowskiego do uczestnictwa w bezpłatnych kursach w Szkole Rodzenia w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie.

Program polityki zdrowotnej w zakresie edukacji przedporodowej już od kilku lat realizowany jest w powiecie pruszkowskim z powodzeniem. W 2017 r. otrzymał on pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W 2018 r. szkoła rodzenia zaczęła prowadzić pierwsze zajęcia, które stały się nieocenioną pomocą dla kobiet ciężarnych i ich partnerów.

Wybranym w konkursie realizatorem zadania jest SPZZOZ w Pruszkowie. W pierwszych dwóch latach nad realizacją programu czuwała Barbara Pilucik, ówczesna dyrektorka do spraw pielęgniarek i położnych, z wykształcenia położna. Stąd tak duży profesjonalizm w organizacji zajęć, doborze personelu edukacyjnego i wyposażeniu sal do ćwiczeń.

Nauka w Szkole Rodzenia jest bezpłatna. Warunkiem koniecznym podjęcia w niej zajęć jest zameldowanie na terenie powiatu pruszkowskiego. Do programu mogą zapisać się kobiety na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży wraz ze swymi partnerami. Choć obecność przyszłych ojców nie jest obowiązkowa, to ich wsparcie jest bardzo potrzebne, a wiedza na temat pielęgnacji noworodka zapewne się przyda.

-W tym roku kontynuujemy naukę w Szkole Rodzenia na Wrzesinie pod nazwą „Mama, Tata i Ja”.
W 14 kursach weźmie udział 140 par. Nowością będą zajęcia prowadzone on-line, oczywiście tylko wtedy, kiedy zmusi nas do tego sytuacja epidemiologiczna – zapowiadają władze powiatu.

Najbliższe kursy rozpoczynają się 25 marca oraz 7 kwietnia br. Zajęcia będą prowadzone w małych 10-osobowych grupach. Spotkania odbywać się będą raz lub dwa razy w tygodniu.

Zapisy i wszystkie informacje pod numerem telefonu 694-626-944 (w godzinach 8:00-14:00
od poniedziałku do piątku).

Tekst i foto:
Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.