czwartek, 6 maja, 2021
Flesch Mazowsza

Złomiarze – włamywacze

W Grodzisku Mazowieckim doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn: 21 i 24-latków, którzy są oskarżeni o liczne włamania i kradzieże. Obecnie grozi im nawet 10 lat więzienia.

W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiły się liczne oskarżenia związane są z kradzieżami i włamaniami na posesje w gminie Jaktorów. Udało się ustalić, że w sprawę zamieszani są młodzi mężczyźni z sąsiedniego powiatu. Obecnie są oni zatrzymani.

– Podczas prowadzonych czynności dochodzeniowo – śledczych jaktorowscy policjanci ustalili, że zatrzymani od dłuższego czasu zajmowali się zbieraniem złomu. Jak się szybko okazało, zabierali jednak nie tylko nikomu niepotrzebne metalowe przedmioty, ale także wchodzili na otwarte posesje i do budynków, które miały właścicieli i kradli wszystko, co można było z nich wynieść. W jednym z domów wyrwali nawet kuchnię węglową z mocowań oraz całą instalację elektryczną – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Starszemu, 24-latkowi zostało postawionych 6 zarzutów.

– Dwa z nich dotyczyły włamań, a trzy kradzieży. Policjanci ustalili także, że 24-latek jeździł samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go jeszcze do 2025 r. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzuty dokonania razem z kolegą włamania do budynku mieszkalnego i kradzieży różnych przedmiotów z nieogrodzonej posesji – dodaje asp. sztab. Zych.

Podejrzanym grozi obecnie 10 lat pozbawienia wolności. Szacuje się, że wartość strat, które ponieśli właściciele posesji to ok. 19 tys. zł.

(ak), Fot.: KPP Grodzisk Maz.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.