czwartek, 6 maja, 2021
Flesch Mazowsza

Bezcenny telefon

Marcin Giziński 19 marca, 2021 Różności Brak komentarzy do Bezcenny telefon

28 lutego w Pruszkowie doszło do wypadku z udziałem seniorki. Zaangażowane zostały służby – pogotowie ratunkowe oraz policja. W jednym z mieszkań doszło do interwencji, gdzie znajdowała się schorowana mieszkanka.

– W niedzielę 28 lutego ok. godz. 10.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o seniorce, z którą nie było kontaktu. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na wskazane miejsce. Policjanci weszli przez balkon do mieszkania, a następnie otworzyli drzwi. W lokalu znajdowała się leżąca seniorka. Kobieta była przytomna. Ratownicy zbadali seniorkę – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Kobieta trafiła do szpitala – dodaje.

Seniorkę udało się uratować, jak przyznają lekarze, wyłącznie dzięki szybkiej reakcji i zawiadomieniu służb. Jest to nauka dla nas wszystkich, aby nie przeoczyć ważnego zdarzenia, których możemy być świadkiem.

Lekarze apelują, aby szczególnie zwracać uwagę na osoby starsze – naszych sąsiadów, znajomych i rodzinę. Często zdarza się, że osoby w podeszłym wieku mieszkają same, wskutek czego trudno jest do nich dotrzeć. W przypadku, gdy nie widujemy sąsiada lub sąsiadki lub tracimy z nią kontakt, należy niezwłocznie powiadomić służby. Czasami jeden telefon znaczy więcej niż mogłoby się wydawać.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.