niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Dwóch plantatorów konopii w rękach żyrardowskich kryminalnych

W domu na uboczu lasu, dwóch młodych mężczyzn postanowiło założyć plantację konopii, profesjonalnie się przygotowali – w domu ustawili namiot z systemem nagrzewania, kupili odżywki i specjalną ziemię. Zaskoczyła ich wizyta policjantów, przed zatrzymaniem padły strzały, a Żyrardowscy kryminalni zabezpieczyli 93 krzaki konopii zanim zdążyły trafić do sprzedaży.

Kryminalni z żyrardowskiej komendy pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Puszcza Mariańska, gdzie w domu w odludnym miejscu miała znajdować się plantacja konopii indyjskich. Posiadane przez nich informacje potwierdziły się, dom był wynajmowany dwóm młodym mężczyznom.

Najemcy wezwani na miejsce przez właściciela byli kompletnie zaskoczeni gdy zobaczyli policjantów. Gdy jeden z mężczyzn wysiadł z samochodu, funkcjonariusze zauważyli, ze ma w ręku siekierę. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjanta, który kazał mu rzucić siekierę i nadal szedł w jego kierunku. Napastnik nie reagował na kolejne polecenia policjanta, który zmuszony był użyć broni i oddać strzał ostrzegawczy, po którym mężczyzna rzucił siekierę i poddał się.

Na miejscu zatrzymano 33-letniego mieszkańca Żyrardowa i 26-letniego mieszkańca Mszczonowa, którzy „założyli” plantację. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty prowadzenia plantacji konopii za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, napastnik oprócz tego odpowie za usiłowanie czynnej napaści na policjanta – za oba czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Ciereszko

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.