wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Narodowy Dzień Sportu w Pruszkowie

Już 19 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Do tego w tym roku uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się treningi online i na żywo. Pruszków jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.

W całej Polsce

W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Miastami partnerskimi są m.in. Pruszków na Mazowszu Piekary Śląskie na Śląsku, Konin w województwie wielkopolskim czy Przemyśl w województwie podkarpackim. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 19 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski. W internecie na wszystkich spragnionych sportu czekają ćwiczenia na żywo m.in. trening z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu Pauliną Woźniak, otwarty trening gimnastyki artystycznej w GWKS AJSEDORA oraz ćwiczenia na basenie, siłowni oraz fitness Fundacji PGE EC.

Dzień sportu w Pruszkowie

W Pruszkowie w ramach Narodowego Dnia Sportu wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych treningach jogi, tenisa stołowego i badmintona. Organizatorzy zapraszają do Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej 6 na Turniej Badmintona (18 września, godz. 15:00) i do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej 16, gdzie odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego (19 września, godz. 10:00).

Te wydarzenia to świetna okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej i dobrej zabawy! Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone. Do tego podczas Narodowego Dnia Sportu 19 września odbędą się zajęcia z jogi na świeżym powietrzu w Parku Potulickich. Zapisy na 3 treningi pod adresem mailowym – zapisywis@miasto.pruszkow.pl. Wydarzenia są bezpłatne.

Preferowana aktywność

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw.

Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465150. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

***

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.
Narodowy Dzień Sportu
19 września
Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl
Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.