wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Będą bezpłatne szczepionki dla seniorów w Grodzisku Mazowieckim?

Obecna sytuacja epidemiczna skłania do licznych dyskusji na temat szczepionki na koronawirusa, a także innych chorób sezonowych, takich jak grypa. Grodzisk Mazowiecki zamierza przyjąć uchwałę, na mocy której możliwe będzie sfinansowanie szczepień przeciw grypie dla seniorów mieszkających w gminie.

Epidemia wcale nie zakończyła się, a jej jesienny nawrót prognozowany jest w bliskiej przyszłości. Dlatego tak dużo mówi się nie tylko o szczepionce przeciw COVID-19, ale także sezonowej grypie, która będzie równie niebezpieczna w okresie jesiennym.

Szczególnie zagrożeni są osoby starsze, które należą do najwyższej grupy ryzyka. Koronawirus i grypa to podwójne ryzyko. Grodziscy włodarze podjęli wobec tego decyzję o wszczęciu działań mających ochronić mieszkańców po 60. roku życia i sfinansować szczepionkę przeciwko grypie dla tej grupy społecznej.

–W związku z licznymi pytaniami od osób starszych informujemy, że Burmistrz wystąpił do Rady Miejskiej z wnioskiem o możliwość sfinansowania przez Gminę szczepień przeciwko grypie dla osób chętnych z grupy wiekowej 60+. Wniosek zostanie rozpatrzony na najbliższej sesji rady miejskiej – czytamy w komunikacie na Facebooku grodziskiego magistratu.

Aneta Czarnecka
Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.