wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Pruszkowskie kąpielisko ponownie zamknięte

Amatorzy wodnego wypoczynku oraz plażowania będą rozczarowani. Kąpielisko w Parku Mazowsze w Pruszkowie zostało znów zamknięte ze względu bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. Obiekt będzie zamknięty do odwołania.

Ostatnie badania przeprowadzone w kąpielisku w Pruszkowie okazały się być wystarczające do tego, aby zamknąć obiekt. Wody wszystkich miejsc rekreacyjnych regularnie poddawane są gruntownym badaniom sanitarnym. W ostatnich w Parku Mazowsze Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie wykryła podwyższoną liczbą enterokoków kałowych. Na tej podstawie wydano decyzję o natychmiastowym zamknięciu kąpieliska.

Wywieszono czerwoną flagę oznaczającą niezdatność wody do kąpieli oraz całkowity zakaz wchodzenia do wody. Data ponownego otwarcia wciąż nie jest znana, wiadomo jednak, że warunkiem koniecznym są pozytywne badania wody przeprowadzone na terenie obiektu.

To już druga taka sytuacja w tegorocznym sezonie letnim. Poprzedni raz kąpielisko było zamknięte w lipcu z takiego samego powodu.

Aneta Czarniecka
Fot.: Przegladregionalny.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.