wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Suntago Wodny Świat oblężony

W poprzednim numerze pisaliśmy o otwarciu Park of Poland. Miejsce już zachwyca klientów, a bilety znikają w mgnieniu oka. Goście, którzy zdążyli odwiedzić obiekt, a w tym włodarz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński przyznają, że warto zajrzeć w to miejsce.

– To fantastyczne miejsce do wypoczynku i rekreacji na najwyższym poziomie. Spełnia najwyższe standardy i myślę, że nigdzie w Europie nie powstydzimy się go – podkreśla Grzegorz Benedykciński. – Bardzo się cieszę i gratuluję burmistrzowi Kurkowi (włodarz gminy Mszczonów – przy. Red.), z którym znam się od lat. To duży sukces dla jego gminy, ale także dla gmin sąsiednich, w tym naszej. Zyskujemy doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji, do którego można dojechać w 20 minut – dodaje.

Przypomnijmy, że obiekt oferuje 32 zjeżdżalnie, w tym – najdłuższą – 320-metrową, 18 różnych basenów o łącznej powierzchni 3500 m2 oraz 10 saun z różnych stron świata i 12 tematycznych atrakcji.

Burmistrz twierdzi, że słowa uznania należą się również inwestorowi.
– Mógł przeprowadzić to przedsięwzięcie w silniejszych ekonomicznie i gospodarczo miejscach w Europie, a jednak postawił na Polskę. W tym kontekście budowa Suntago to nie tylko sukces dla regionu, lecz ogólnie dla kraju – twierdzi Benedykciński.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego mówi także o pomyśle zorganizowania linii autobusowej dowożącej mieszkańców Grodziska do Suntago, choć – jak przyznaje, być może nie będzie takiej potrzeby: – Szczerze mówiąc nie sądzę, by była taka potrzeba, bo można przewidywać, że mieszkańcy będą pewnie korzystać z parku jeden albo dwa razy w miesiącu. Ale jeśli będzie wśród ogółu wola powołania takiego połączenia, to się do tego przymierzymy – zaznacza.

Wyczekiwany przez Polaków obiekt rekreacyjny to dopiero początek ogromnej inwestycji. Zajmuje bowiem tylko 20 ha z około 400-hektarowego terenu Park of Poland. Reszta powierzchni przeznaczona jest na sztuczne jezioro, hotele oraz osiedla domków do wynajęcia, apartamentowce i sale konferencyjne.

Aneta Czarnecka

Fot.: Facebook/Suntago Wodny Świat

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.