czwartek, 23 maja, 2024
Flesch Mazowsza

Normobaria – odkrycie medyczne w Żabiej Woli już dostępne

Nowa metoda normobaryczna dotarła do naszego regionu. Jest to nowatorski sposób terapii, który polepsza standard życia i warunkuje lepsze znoszenie chorób nieuleczalnych. Okazuje się bowiem, że warunki atmosferyczne od tysięcy lat w znaczący sposób wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zdrowie.

Komora Normobaryczna jest dobrym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia jak i stanu zdrowia. Normobaria to specjalne pomieszczenie mieszkalne, w którym możemy cały czas przebywać. Atmosfera w komorze jest bezpieczna dla człowieka, nie ma ograniczenia czasu przebywania w przeciwieństwie do hiperbarii, gdzie czas jest ściśle limitowany i pod nadzorem lekarskim.

Jest to bezinwazyjna terapia tlenowa oparta na podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym (1500 hPa), zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla (1–2%), tlenu (38%) i wodoru (0,1-0,5%). Warunki te są lepsze dla egzystencji człowieka niż te, które panują na Ziemi. Przebywanie w tym specjalnym pomieszczeniu sprawia, że komórki człowieka są bardziej dotlenione i stymulowane do produkcji komórek macierzystych.

Warunki panujące na Ziemi:

  • ciśnienie około 1000 hPa,
  • tlen około 21%,
  • dwutlenek węgla około 0,03%,
  • wodór 0,00005 %,

Warunki panujące w normobarii,

  • ciśnienie około 1500 hPa,
  • tlen około 38%,
  • dwutlenek węgla 1-2% ( ok 50–70 razy więcej),
  • wodór 0,1–0,5% (około 10 tys. razy więcej).

Badania wskazują, że terapia normobaryczna ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka:

– zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek,

– przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych,

– pobudza regenerację nabłonków,

– działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty (pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry),

– spowalnia starzenie się organizmu,

– znacząco zmniejsza obrzęk uszkodzonych tkanek,

– zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowe kości.

Tego wszystkiego możemy doświadczyć w placówce Normobaria Rumianka w Żabiej Woli. Nie pobiera się opłat od osób ze stwierdzonym autyzmem, a także od osób niepełnosprawnych i sparaliżowanych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzieci, uczniowie i studenci otrzymują 50% zniżki.

Aneta Czarnecka
Fot.: Facebook (Normobaria Rumianka)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.