niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Z warsztatu do… warsztatu

Marcin Giziński 17 stycznia, 2020 Różności Brak komentarzy do Z warsztatu do… warsztatu

W Pruszkowie zatrzymano czterech mężczyzn pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Sprawa dotyczy grabieży opon samochodowych wartych 80 tys. złotych.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymała policja w listopadzie. Właściciel pomieszczeń warsztatowych zawiadomił o włamaniu oraz grabieży opon o znacznej wartości. Z czasem okazało się, że przedmiotem kradzieży jest 30 kompletów opon wartych ponad 80 tys. złotych.

– Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy ustalili, że skradzione opony mogą znajdować się w jednym z warsztatów samochodowych na terenie powiatu. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, w trakcie przeszukania ujawnili 30 kompletów opon. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 61 i 32 lata – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dalsze postępowanie w sprawie ujawniło nowe fakty. Okazało się, że z włamaniem mieli związek także dwaj inni mężczyźni – 44- i 34-latkowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że włamywacze sprzedali skradzione opony wyżej opisywanym mężczyznom. 44- i 34-latkom postawiono zarzut kradzieży z włamaniem oraz paserstwo.

– Zarzut paserstwa umyślnego usłyszeli 61 i 32-latka, do którego się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Odzyskane opony wróciły już do właściciela – podsumowała podkom. Kańka.

Aneta Czarnecka
Fot.: Pixabay.com

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.