wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Co dalej z Galerią Podkowa?

Syndyk spółki MarcPol zajął konta bankowe centrum handlowego w Podkowie Leśnej. Galerii Podkowa może grozić upadłość.

Galeria Podkowa powstała w 2013 roku.Mieści się przy ul. Gołębiej, przy drodze wojewódzkiej nr 719. W dwukondygnacyjnym centrum handlowym znajdują się sklepy m.in.takich marek jak: H&M, Black Red White, Abra, Media Expert i wielu innych, a także punkty gastronomiczne, usługowe, rozrywkowe.

Inwestorem Galerii Podkowa była firma MarcPol, a jej prezesem – znany biznesmen Marek Mikuśkiewicz. Od 5kwietnia 2016 r. przestał on sprawować kontrolę nad spółką,natomiast 6 czerwca 2016 r. Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość spółki MarcPol. Na tym jednak kłopoty Galerii Podkowa się nie skończyły.

Syndyk Marcpolu próbuje przed sądem podważać transakcje, jakie z podmiotami powiązanymi zawierał były prezes spółki Marek Mikuśkiewicz. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że spółka wyzbywała się majątku poprzez finansowanie inwestycji budowlanych na nieswoich nieruchomościach.

– Sporządziłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczące poniesienia przez Marcpol szkody w wysokości 13,85 mln zł tytułem nakładów, jakie zostały poniesione przez spółkę na nieruchomości położonej w Podkowie Leśnej, na której zbudowano centrum handlowe – informuje Tycjan Saltarski, syndyk Marcpolu.

Jeszcze przed zawiadomieniem prokuratury syndyk złożył też pozew sądowy przeciwko Markowi Mikuśkiewiczowi, dwóm jego byłym współpracownikom oraz spółce Galeria Podkowa Centra Handlowe PL. Domaga się w nim zapłaty 13,85mln zł z tytułu szkody wynikającej z braku rozliczenia nakładów poniesionych przez Marcpol na budowę centrum handlowego oraz obciążenia spółki czynszem za dwa miesiące po faktycznym rozwiązaniu umowy dzierżawy.

Jakie mogą być konsekwencje tej sytuacji? Na wniosek syndyka działania rozpoczął komornik. Zajął on rachunek bankowy, na który spływa czynsz od najemców galerii handlowej w Podkowie Leśnej. Już wkrótce Galeria Podkowa może zatem zostać pozbawiona środków na bieżące funkcjonowanie.

Kinga Rochalska, Fot. mat. prasowe

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.