sobota, 4 grudnia, 2021
Flesch Mazowsza

Zgłoszono 69 projektów

Znamy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Zwycięskie pomysły będą realizowane w 2019 roku.

W tym roku mieszkańcy Pruszkowa wykazali się ogromnym zaangażowaniem w prace nad budżetem obywatelskim na 2019 r. Zgłoszono aż 69. projektów, z czego 42. przeszły pozytywnie ocenę formalną.

Na te projekty, w siedmiu obszarach, głosowali mieszkańcy Pruszkowa. W głosowaniu mogli wziąć udział mieszkańcy, którzy w dniu rozpoczęcia głosowania ukończyli 14. lat. Na podstawie liczby zdobytych punktów powstał ranking, który następnie oceniła Rada Programowa ds. Budżetu Obywatelskiego. Za rekomendowane do realizacji zostały uznane projekty, które uzyskały największą liczbę punktów z ważnych głosów, aż do wyczerpania ogólnej kwoty przeznaczonej na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego w danym obszarze. Zgodnie z przyjętą procedurą, wszystkie wybrane projekty zostaną wprowadzone do budżetu miasta na 2019 r.

Na Gąsinie zwycięskim projektem okazał się „Mini SKATEPARK na Gąsinie”. Na Żbikowie i Bąkach zrealizowanych zostanie aż pięć pomysłów: „Seniorada”, „Nowe oblicze Dzwonu Żbikowa”, „Rodzinne Grillowanie – miejsce na piknik w Parku Mazowsze”, „Szersza Perspektywa – pokazy filmowe na Żbikowie” oraz „Znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”.

W Tworkach i Malichach w ramach budżetu obywatelskiego zostanie wybudowana świetlica osiedlowa. Ponadto wybrane zostały projekty: „Kwiaty w donicach przy ul. Partyzantów 2 – nowy design” oraz „Czyste i zielone Tworki”. Na Wyględówku, Ostoi, osiedlu Marii oraz części osiedla Prusa zrealizowane zostaną projekty nauki języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach oraz integracji mieszkańców.

W Centrum natomiast zwyciężył projekt „Seniorada” i montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. W obszarze VI, czyli na dawnych Mechanikach, rekomendację zyskały piknik w Zanie, śniadania w parku oraz montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Na osiedlu Staszica i części osiedla Prusa zrealizowane zostaną natomiast projekty „Aktywny senior”, „Oświetlenie płyty boiska piłkarskiego „Ligi Szóstek Piłkarskich Osiedla Staszica” w Pruszkowie” oraz „Grillowanie na Żwirowisku – miejsce na piknik w parku Żwirowisko”.

Kinga Rochalska
Fot.www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.