wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Opóźnienie na budowie Zana

Marcin Giziński 30 października, 2017 Edukacja, Wiadomości Brak komentarzy do Opóźnienie na budowie Zana

Zakończenie budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana zaplanowane było na połowę listopada br. Już teraz wiadomo, że wykonawcy nie uda się dotrzymać tego terminu.

O potrzebie budowy nowego budynku dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tomasza Zana mówiło się już od dawna. Dwa lata temu, po przeprowadzeniu przetargu na wykonawcę inwestycji, przystąpiono do pierwszych prac na terenie budowy nowego obiektu liceum. Przebieg inwestycji zaplanowano na dwa, bezpośrednio po sobie następujące etapy, które miały być realizowane w latach 2015-2017.

W trakcie pierwszego etapu budowana była część edukacyjna budynku od strony ul. Obrońców Pokoju i ul. Kościuszki wraz z dojściami umożliwiającymi przeniesienie szkoły i oddanie do użytku. Zgodnie z umową, etap ten oddano do użytku uczniów na początku 2017 r. Wówczas rozpoczęła się rozbiórka starej placówki, budowa sali sportowej oraz otwartego boiska. Zakończenie budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana zaplanowane było na 15 listopada br. Już dziś wiadomo, że wykonawcy nie uda się dotrzymać tego terminu.

Władze starostwa powiatowego przesunęły termin zakończenia robót na koniec stycznia przyszłego roku. Z czego wynika opóźnienie?

– Generalnie projekt zakładał inne rozwiązania konstrukcyjne, które były możliwe do wprowadzenia przy 100% bezpieczeństwie lokatorów z sąsiedniej kamienicy. Natomiast w przypadku gdy nie uzyskaliśmy zgody i woli, by na wszelki wypadek lokatorzy opuścili mieszkania, uznaliśmy że trzeba być pewnym na 150%, że nic się nie stanie. To wymusiło na nas zmiany projektowe i sale trzeba było przesunąć o 20-30 centymetrów. Konieczne było zastosowanie specjalnych podpór – mówi Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski. – Te zmiany wymusiły przesunięcie w czasie prac na poziomie posadzki i gruntu. Teraz możemy przystąpić do robót wewnątrz budynku – dodał.

Tekst i foto: Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.