niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Pruszków i Grodzisk oddają kolejne siłownie pod chmurką

Treningi na siłowni zewnętrznej przynoszą nawet więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętych pomieszczeniach. Ćwicząc na otwartej przestrzeni spalisz więcej kalorii i poprawisz swoją kondycje. Tego typu miejsca cieszą się ogromną popularnością szczególnie w ciepłe, letnie miesiące. Służą aktywnemu wypoczynkowi, a także są całkowicie darmowe.

Dlatego też miasto Pruszków oddaje do użytku mieszkańców kolejną już siłownie plenerową – przy ulicy Tadeusza. Teren siłowni obejmuje powierzchnię 314m kw, a jej wyposażenie stanowi 11 urządzeń typu fitness o zróżnicowanej funkcji, które zamontowane zostały przy uwzględnieniu odpowiednich stref bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Pruszkowa mają także do dyspozycji siłownie plenerowe: w Parku Anielin, w Parku Mazowsze, w Parku Kościuszki, w okolicach studni oligoceńskiej przy ulicy Lipowej oraz przy ulicy Wiśniowej.

Miasto Grodzisk podobnie jak Pruszków stale pracuje nad tym, aby obiekty powstające w mieście spełniały oczekiwania wypoczynkowo – rekreacyjne jego mieszkańców. Na Stawach Walczewskiego wciąż trwają prace nad jego zagospodarowaniem. Sukcesywnie z każdym dniem pojawiają się kolejne elementy.

W wyniku tych poczynań powstała siłownia plenerowa oraz plac do street workoutu. Powierzchnia przeznaczona na plac do ćwiczeń w przestrzeni miejskiej to 400 m kw. Dwukrotnie mniej miejsca zajmie siłownia zewnętrzna wraz z wyposażeniem. W jej skład wchodzą sprzęty takie jak: wyciąg górny, drabinka, wioślarz, twister, wahadło, biegacz.

Jaki efekt uzyskamy ćwicząc na powietrzu? Przede wszystkim osoby, niećwiczące na co dzień mogą poprawić swoją sprawność fizyczną. Dzięki chociaż minimalnemu ruchowi mogą poprawić prace mięśni, a dzięki temu pozbyć się bólu pleców czy nóg!

Dlatego zachęcamy wszystkich do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Tekst i foto: AJ

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.