wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

NADARZYN. CBA zatrzymało były zarząd Banku Spółdzielczego

Były zarząd Banku Spółdzielczego w Nadarzynie został zatrzymany przez CBA – dowiedziało się Radio ZET. Do tej pory CBA zatrzymało 13 osób, którym zarzuca się udzielanie i wyłudzanie kredytów.

Radio Zet informuje, że straty banku służby szacują na 2 miliardy złotych. Zatrzymania mają związek z wejściem CBA do prezesów SK BANKU w maju tego roku.

Przypomnijmy, że na blisko 1,6 mld zł oszacowano straty, jakie zostały poniesione w wyniku niegospodarności zarządu Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Agenci CBA 19 maja weszli do siedziby upadłego już banku oraz do mieszkań osób sprawujących w nim funkcje kierownicze. Zabezpieczyli też dokumenty w blisko 50 firmach z branży deweloperskiej.

– Agenci Biura przeprowadzili też szereg czynności procesowych polegających na zabezpieczeniu dokumentacji kredytowej w 49 podmiotach gospodarczych z terenu województwa mazowieckiego oraz wielkopolskiego wchodzących głównie w skład struktury grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej – tłumaczy CBA.

Jak podkreślają funkcjonariusze tej instytucji, śledztwo w tej sprawie jest rozwojowe.

Źródło: onet.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.