czwartek, 25 lipca, 2024
Flesch Mazowsza

Zupa na targowisku w Brwinowie

Jest Zupa na Plantach w Krakowie i Zupa na Monciaku w Sopocie – prowadzone w dużych miastach na dużą skalę działania charytatywne na rzecz bezdomnych i ubogich znajdują naśladowców. Stowarzyszenie Ponad Miedzą zaprasza potrzebujących w każdą niedzielę na zupę na targowisku.

Akcję „Zupa Ponad Miedzą” prowadzą w Brwinowie od połowy listopada społecznicy z lokalnej organizacji pozarządowej o tej samej nazwie. Stowarzyszenie Ponad Miedzą zaprasza w każdą niedzielę na posiłek oraz spotkanie osoby w kryzysie, potrzebujące wsparcia i samotne. W godzinach 10–12 można przyjść do pawilonu Centrum Integracji Mieszkańców na brwinowskim targowisku, by posilić się bezpłatną zupą, porozmawiać przy kawie lub herbacie oraz posmakować domowego ciasta przynoszonego przez wolontariuszy. Z takiej pomocy korzysta już pewna stała grupa osób, ale Stowarzyszenie zachęca też innych potrzebujących, by wstąpili na targowisko – alejka łącząca Rynek z ul. Armii Krajowej znajduje się w centrum miasta i jest każdemu po drodze.

Stowarzyszenie Ponad Miedzą współpracuje w swoich działaniach ze Strażą Miejską w Brwinowie oraz Środowiskowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który na potrzeby akcji udostępnia pawilon Centrum Integracji Mieszkańców.

Tekst i foto: U.G. Brwinów

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.