niedziela, 26 czerwca, 2022
Flesch Mazowsza

Kominkowy mieszkaniec

Marcin Giziński 22 czerwca, 2022 Wiadomości Brak komentarzy do Kominkowy mieszkaniec

Ciekawego odkrycia dokonała rodzina z Kłudna Starego pod Grodziskiem Mazowieckim. Do ich kominka zawitał nietypowy gość – nietoperz. Z pomocą przyszły służby.

Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do domowego kominka wpadł nietoperz. Na miejsce wysłano ekopatrol. Strażnikom udało się złapać lokatora, przenieśli go w bezpieczne miejsce.

Warto wiedzieć, co zrobić, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji.

–Nietoperze szczególnie w okresie letnim potrafią w pogoni za jakimś owadem polecieć za nim i wpaść w tym przypadku do kominka. Dotyczy to zwłaszcza młodych (tegorocznych), niedoświadczonych osobników. Nietoperze mają doskonałą pamięć i bardzo szybko uczą się na błędach. Rzadko zdarza się, aby ten sam nietoperz dwa razy popełnił ten sam błąd i ponownie wleciał do mieszkania – informują strażnicy.

–W sytuacji, kiedy zauważamy nietoperza nocą w pomieszczeniu, należy otworzyć okno, zgasić światło i zamknąć drzwi, aby jedyną drogę ucieczki miał za zewnątrz mieszkania. Wówczas, nieproszony gość najprawdopodobniej sam wyleci. Pamiętajmy, że nietoperz to dzikie zwierzę, a zatem nie można go dotykać gołymi rękami – dodają.

Kiedy nie mamy możliwości lub boimy się sami pozbyć się niechcianego gościa, najlepiej jest zadzwonić pod nr 986. Odwiedzi nas wówczas ekopatrol straży miejskiej wyposażony w odpowiedni sprzęt.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.