wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

„Zobacz, czym oddychasz”

Polski Alert Smogowy kolejny raz rozpoczyna akcję wspomagającą oddychanie czystym powietrzem. Tym razem kampania nosi nazwę: „Zobacz, czym oddychasz”. Instalacja stanie się częścią naszego regionu.

Instalacja znajdzie swoje miejsce w Milanówku. Będą to oddychające płuca, które przypomną o alarmowym problemie smogu. Polski Alarm Smogowy chciałby w ten sposób zwrócić uwagę na problem, ale także dotrzeć do świadomości mieszkańców i zaapelować o wymianę starych pieców.

Instalacja będzie miała ok. 2 m wysokości i będzie „oddychała” jak realne płuca. Wszystko za pomocą specjalnych wentylatorów, które umieszczone będą wewnątrz. Organ będzie zbudowany ze specjalnego białego materiału, który wraz z „wdychaniem” zanieczyszczeń z otoczenia będzie tracił swój nieskazitelny kolor. Ma to uświadomić mieszkańcom skalę problemu oraz uwidocznić to, co kryje się w naszych płucach.

Płuca w Milanówku pojawiły się w styczniu. Od 14 stycznia przez kolejne dwa tygodnie „oddychają” razem z mieszkańcami i pokazują, co trafia do naszych układów oddechowych.

W ubiegłym roku podobna instalacja znalazła się w Brwinowie. Mobilny pyłomierz wykazał wówczas, że stężenie pyłów jest tam 7 razy wyższe niż w stolicy. Tym razem będziemy mogli „zbadać” Milanówek.

(ak), Fot.: TVN24

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.