wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Daj choince drugie życie

Marcin Giziński 24 stycznia, 2022 Bez Kategorii Brak komentarzy do Daj choince drugie życie

Sezon świąteczny już za nami. Za chwilę zgasną kolorowe światełka, a choinki będą czekały na kolejny sezon. Tym, którzy zdecydowali się na żywe drzewko w donicy, a nie mają miejsca na wsadzenie jej do ziemi, gmina Michałowice przychodzi z propozycją.

Włodarze Michałowic wpadli na pomysł, aby znaleźć dla poświątecznych drzewek miejsce, aby mogły swobodnie rosnąć w środowisku naturalnym. Szczególnie ważne w tym procesie jest przede wszystkim hartowanie. Po okresie świątecznym, gdy drzewka przebywają w ogrzewanych domach, należy je przenieść do chłodnego miejsca przed bezpośrednim wsadzeniem do gruntu. W przypadku, gdy wyniesiemy choinkę na mróz prosto z mieszkania, prawdopodobnie nie będzie szans na jej późniejszy wzrost. Zadbane i pielęgnowane przez okres świąteczny drzewka będą mogły zostać wsadzone na wiosnę.

Miejscem przeznaczonym do nasadzeń poświątecznych drzewek będzie odcinek wzdłuż drogi serwisowej S8 (prawa strona w kierunku Raszyna), na odcinku od ul. Poniatowskiego do mostku w Michałowicach-Wsi. Wiosną zostanie tam przygotowany teren – wykopane doły pod drzewka oraz przemyślane zagospodarowanie. Naszym zadaniem jest wyłącznie dostarczenie choinki i włożenie do gruntu.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tej akcji proszeni są o zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu: 22 350 91 29, celem przygotowania terenu.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.