wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Rządowe dofinansowanie na inwestycje w rękach grodziskiego samorządu

Premier Morawiecki ogłosił listę inwestycji, które będą dofinansowane przez rząd w ramach Nowego Ładu. Na powiat grodziski przypadło ich aż osiem o łącznej wartości dotacji 46 mln zł.

Rozkład kwotowy dofinansowań wygląda następująco: gmina Baranów – ponad 9,9 mln zł na budowę dróg gminnych, prawie 9 mln zł trafi do gminy Żabia Wola w celu przeprowadzenia modernizacji sieci kanalizacyjnej – „Dostosowanie infrastruktury technicznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach w zakresie gospodarki kanalizacyjnej, etap I”. W planach jest również budowa w tamtym rejonie oczyszczalni ścieków. 5 mln zapowiedziano gminie Jaktorów, które mają zostać przeznaczone na budowę światłowodu i zwiększenie dostępności szybkiego łącza internetowego. Do kasy Podkowy Leśnej trafi 1,2 mln zł na montaż instalacji systemów fotowoltaicznych.

Wreszcie niemal 5 mln zł trafi do Grodziska Mazowieckiego na przebudowę mostów w ciągu ul. 3 Maja i ul. Granicznej, budowę mostu w ciągu ul. Mostowej w Grodzisku oraz przepustu w ciągu ul. Cichociemnych w Książenicach. Ponadto, dotacje obejmą modernizację Szpitala Zachodniego w Grodzisku – tam trafi prawie 7 mln zł. Za tę kwotę zostanie przeprowadzony remont instalacji gazów medycznych. Podobną sumę otrzyma starostwo, którego zadaniem będzie budowa instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.