wtorek, 27 lipca, 2021
Flesch Mazowsza

Seria zatrzymań za narkotyki

Pruszkowska policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków – metaamfetaminy i marihuany. Felerne przypadki miały miejsce w Pruszkowie oraz Piastowie.

Doszło do tego podczas rutynowej kontroli drogowej. Posiadaczom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Podczas czynności kierujący i pasażer mercedesa zaczęli się nerwowo zachowywać. Sprawdzenie bagażnika i zawartości apteczki wyjaśniło przyczynę takiego zachowania. Funkcjonariusze ujawnili tam woreczek foliowy z suszem roślinnym, drugi schowany był na półce między dokumentami – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że była to marihuana. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnej karze przyznając się do winy.

Niedługo po opisanym zatrzymaniu doszło do podobnego zdarzenia. Tym razem w Piastowie policjanci zatrzymali 14-latka posiadającego przy sobie marihuanę. Zespół policjantów do spraw nieletnich i patologii zastosował już odpowiednie środki, a młodemu zatrzymanemu zostanie postawiony zarzut posiadania środków odurzających, a sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

Kolejnego „odkrycia” dokonał patrol z Pruszkowa. – Policjanci zauważyli mężczyznę, który jechał ulicą na rowerze, nie trzymając rąk na kierownicy. Podczas czynności w jego saszetce mundurowi ujawnili „zawiniątko” z folii aluminiowej z zawartością białej zbrylonej substancji. Badanie wykazało, że jest to metaamfetamina. 30-latek usłyszał już zarzut posiadania środków zabronionych ustawą, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. – dodaje.

(ak), Fot.: Pixabay

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.