czwartek, 6 maja, 2021
Flesch Mazowsza

Najdroższa inwestycja Mazowsza w tym roku

Najkosztowniejszą inwestycją drogową zapowiadaną na Mazowszu w 2021 roku jest budowa obwodnicy zachodniej Grodziska Maz. Realizacja zapowiadanych w ubiegłym roku planów ma kosztować prawie 145 mln zł. Pierwsze utrudnienia w ruchu drogowym świadczą o aktywnej budowie obwodnicy.

– W związku z budową obwodnicy od 28 stycznia na ul. Wspólnej zostaje wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Ruch wahadłowy będzie odbywał się na wysokości firmy Pepsico – podał grodziski magistrat.

Jest to następstwo działań rozpoczętych 12 stycznia. Wówczas ustalono korektę ruchu drogowego w czasie trwania prac przy ul. Radziejowickiej. Teraz przyszedł czas na kolejny fragment i trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz spodziewać kolejnych utrudnień.

Inwestycja ma kosztować niemal 145 mln zł. 116 mln ma pochodzić z funduszy unijnych. Z tej dotacji zostanie pobudowany odcinek 7,5 km drogi od węzła autostradowego „Grodzisk Mazowiecki” do drogi wojewódzkiej nr 579 na terenie Kałęczyna.

Obwodnica zachodnia będzie jednojezdniową, dwupasmową trasą z obustronnym poboczem. Oprócz samej drogi, mają powstać trzy obiekty mostowe, pięć skrzyżowań, drogi rowerowe i serwisowe, trzy ronda, a także ekrany akustyczne zapewniające większy komfort mieszkającym w pobliżu mieszkańcom.

Magistrat Grodziska Mazowieckiego informuje, że prace postępują planowo, zatem termin realizacji nie powinien opóźniać się.

(ak), Fot.: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.