wtorek, 22 czerwca, 2021
Flesch Mazowsza

Maszynista WKD nie sprzeda biletu

Od tego roku nastąpiły znaczące zmiany w kupowaniu biletów WKD. Nie można ich już kupić u maszynisty w pociągu. Spółka Warszawskiej Kolei Dojazdowej argumentuje ten fakt wystarczającą liczbą punktów, w których można zakupić bilet.

Dla przypomnienia: bilety WKD możemy nabyć w stacjonarnych kasach biletowych, które mimo pandemii działają w pełnym zakresie świadczonych usług, a także w stacjonarnych biletomatach ustawionych na wszystkich stacjach WKD. Bilety możemy kupić również w uprawnionych punktach sprzedaży, takich jak kioski i sklepy. Pamiętajmy również o możliwości zakupu biletów online – za pośrednictwem aplikacji mPay i SkyCash.

Spółka WKD przypomina także, że bilety jednorazowe nie są przeznaczone na konkretną datę, co umożliwia zakup większej liczby biletów na przyszłość, które możemy później wykorzystać. Zakup biletu nie jest równoznaczny z zawarciem umowy przewozu. Zawarcie umowy przewozu następuje z chwilą wejścia do pociągu, a jej dowodem jest skasowanie biletu w kasowniku.

Warto zaznaczyć, że od 28 listopada wszystkie kasy biletowe wznowiły funkcjonowanie w weekendy (po zawieszeniu pracy w weekendy i dni wolne od dnia 7.11.2020). Wszystkie kasy biletowe są czynne w weekendy w nowych godzinach: 8.00–16.00.

(ak), Fot.: warszawa.wyborcza.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.