niedziela, 26 września, 2021
Flesch Mazowsza

Ślizgawka na dachu

Marcin Giziński 20 grudnia, 2019 Wiadomości Brak komentarzy do Ślizgawka na dachu

Włodarze Pruszkowa otworzyli oferty w trzecim przetargu na montaż oraz obsługę sztucznego lodowiska, które ma powstać na terenie miasta. Do urzędu miasta wpłynęła jedna propozycja.

Dwa poprzednie przetargi zostały unieważniane z powodu braku ofert firm zainteresowanych wykonaniem tego zadania. Trzeci przetarg ma szansę powodzenia. Zgłosiła się bowiem firma, której wycena realizacji inwestycji mieści się w budżecie przygotowanym przez miasto na ten cel.

Przedsiębiorstwo, które wyraża chęć montażu sztucznego lodowiska to firma z Rumi, której propozycja cenowa opiewa na kwotę ok. 343 tys. złotych. Jest to cena przystępna dla urzędu miasta, które przygotowało na ten cel 380 tys.

Przed nami ocena formalna projektu. Jeżeli oferta spełni wszystkie oczekiwane wymogi, włodarze miasta zapowiadają podpisanie umowy.

Lodowisko, zmieni również lokalizację – zostanie zamontowane na dachu galerii handlowej Nowa Stacja przy ul. Sienkiewicza. Znaleźć ma się tam także wypożyczalnia sprzętu (150 kompletów łyżew, 50 kasków i 8 „pingwinków” do nauki jazdy). Sztuczny lód ma być wykonany ze specjalnego materiału, zapewniającego komfort jazdy oraz wrażenia niczym na prawdziwej tafli. Część kosztów pokryje centrum handlowe, które zajmie się m.in. oświetleniem, muzyką, obsługą oraz organizacją imprez.

Aneta Czarnecka
Fot.: www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.