wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

Kolejna dotacja na zakup samochodu dla OSP Żółwin

Gmina Brwinów otrzymała 190 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Umowa z przedstawicielami WFOŚiGW została podpisana po koniec września. Nowoczesny samochód z napędem 4×4 kosztował 910 200 zł. Gmina Brwinów na jego zakup otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 190 tys. zł, z funduszu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w wysokości 100 tys. zł, Komendant Główny PSP przyznał dotację w wysokości 150 tys. zł, a 10,2 tys. dołożyli strażacy z Żółwina ze środków własnych.

Samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania trafił już do strażaków z OSP Żółwin. Posiada specjalistyczne wyposażenie, m.in.: nowoczesne autopompy, zbiorniki na wodę i środki pianotwórcze, urządzenia kontrolno-sterownicze, urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze świetlne i dźwiękowe, drabiny, maszt oświetleniowy teleskopowy, wyciągarkę o napędzie elektrycznym, zwijadło, zestaw ratownictwa medycznego, sprzęt ratownictwa drogowego (narzędzia hydrauliczne, pompy, zwijadła przewodów), latarki, radiotelefony przenośne, wentylator oddymiający.

U.G. Brwinów

Fot. OSP Żółwin

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.