wtorek, 16 kwietnia, 2024
Flesch Mazowsza

Nowa placówka na Bąkach

Już we wrześniu 2018 roku miasto Pruszków oddaje do użytku kompleks oświatowy w dzielnicy Bąki. Zapisy do placówek będą prowadzone przez cały marzec.

We wrześniu do użytku mieszkańców dzielnicy Bąki ma zostać oddana nowoczesna placówka oświatowa przy ul. Jarzynowej. W kompleksie znajdzie się przedszkole, żłobek i szkoła podstawowa.

Kompleks oświatowy na Bąkach

Przedszkole i żłobek zlokalizowane będą w jednym budynku połączonym wspólnym dziecińcem i salą rekreacyjną. Będzie to energooszczędny i przyjazdy dla dzieci budynek o powierzchni zabudowy 3 195 m kw. i kubaturze ponad 9,5 tys. m kw. Obiekt przeznaczony będzie dla 250 dzieci – 150 w żłobku oraz 100 w przedszkolu.

Wraz z budynkiem powstaje otaczająca go infrastruktura m.in. place zabaw, zieleńce, elementy małej architektury oraz parkingi dla rodziców dowożących dzieci. Budynek i jego otoczenie będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Siedziba szkoły podstawowej ma być obiektem nieco większym. Zgodnie z planami, szkoła ma składać się z ośmiu oddziałów klas 0-III dla dzieci w wieku od 5 lat do 9 lat oraz z sześciu oddziałów klas IV-VI. Przyjmie ona 350 uczniów. Szkoła zostanie wyposażona w nowoczesną bibliotekę multimedialną, bibliotekę z czytelnią oraz szereg pracowni naukowych. Powstać ma także sala gimnastyczna z areną sportową wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, stałą sceną i trybunami.

Co więcej, na terenie objętym inwestycją zostanie wybudowany plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, a także bieżnia. Z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również okoliczni mieszkańcy.

Pierwsi uczniowie już we wrześniu

Kompleks oświatowy przy ul. Jarzynowej jest już prawie gotowy. Pierwszych uczniów przyjmie we wrześniu.

– Obiekt został odebrany przez sanepid. Teraz czekamy na to, aż zakład energetyczny wykona ostateczne zasilanie, w tej chwili korzystamy jeszcze z budowlanego, ale już przygotowujemy się do zakończenia tej inwestycji. W tej chwili praca wre głównie w otoczeniu. W budowie jest kanalizacja, czeka nas wykonanie dróg. Sam budynek jest już właściwie skończony, została kosmetyka – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Jak czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu, obiekty oświatowe przyjmą w swoje progi pierwszych uczniów, przedszkolaki oraz młodsze dzieci już we wrześniu 2018 r. Rekrutacja do placówek trwa przez cały marzec.

Kinga Rochalska

Fot. www.pruszkow.pl

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.