wtorek, 16 sierpnia, 2022
Flesch Mazowsza

GRODZISK MAZOWIECKI. Park Piłsudskiego czeka na budowę

Władze Grodziska Mazowieckiego wybrały firmę, która zagospodaruje teren u zbiegu ulic Bałtyckiej i Piłsudskiego. Inwestycja ma kosztować ponad 2,6 mln zł.

Na zagospodarowanie terenu u zbiegu ulic Bałtyckiej i Piłsudskiego mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego czekają od lat. Wszystko jednak wskazuje na to, że już w następnym roku władze miasta stworzą, nową, rekreacyjną przestrzeń.

Pod koniec sierpnia grodziski magistrat ogłosił przetarg na „Zagospodarowanie terenu zieleni przy ul. Bałtyckiej/Piłsudskiego w Grodzisku Mazowieckim”. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najdroższa oferta opiewała na blisko 2,9 mln zł, natomiast najkorzystniejsza – na 2,63 mln zł. Mimo, że nawet najtańsza oferta o kilkaset tysięcy przekraczała zakładaną przez gminę kwotę (2,24 mln zł), samorządowcy zdecydowali się ją zaakceptować. Dużą część inwestycji pokryje unijna dotacja.

Park ma powstać po obydwu stronach ulicy Piłsudskiego. Od północy teren inwestycji graniczy z ulicą Limanowskiego i terenami użytkowanymi przez Ochotniczą Straż Pożarną, od południa – z ulicą Bałtycką, od wschodu – z „Osiedlem Bałtycka”, a od zachodu – z rzeką Mrowną.

Będzie to miejsce rekreacyjne z ławeczkami i oświetleniem. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo – kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. W sąsiedztwie głównej części parku powstanie mniejszy ogród różany. Istniejący plac zabaw zostanie zmodernizowany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej.

Dodatkowo planowane prace obejmą remont oświetlenia zewnętrznego polegający na wymianie oświetlenia drogowego i rozbudowie oświetlenia parkowego. Zgodnie z założeniami, inwestycja ma być gotowa już w trzecim kwartale 2018 r.

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.