czwartek, Maj 23, 2019
Flesch Mazowsza

To jeszcze nie koniec remontu Liceum

Marcin Giziński Marzec 7, 2017 Edukacja

1 marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana rozpoczęli naukę w oddanym do użytku skrzydle szkoły. To jednak nie koniec prac budowlanych na terenie placówki.

Od 1 marca uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana mogą korzystać z części edukacyjnej nowej siedziby szkoły. Jednak na oficjalnie otwarcie musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w listopadzie tego roku.

Teraz rozpoczyna się etap budowy zaplecza sportowego szkoły. Po wykonaniu rozbiórki starej placówki, na jej miejscu powstanie sala sportowa oraz otwarte boisko. Część prac zostanie wykonana dopiero po zakończeniu budowy hali sportowej i łącznika. Dziś w miejscu planowanego połączenia budynków pozostawiono ścianę. Zostanie ona wyburzona już w końcowym etapie. Co więcej, w niektórych klasach w oknach wychodzących na plac budowy nie ma klamek. Jest to zabieg celowy, aby kurz z budowy nie przedostał się do sal lekcyjnych. Konieczne będą także poprawki elewacji.

– Mamy świadomość tego, że na jednej ze ścian budynku pojawił się odpadający fragmentami tynk. Powodem tego jest fakt, że był on kładziony przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Wykonawca oczywiście zobowiązał się do wykonania poprawek w tym zakresie – komentuje Krzysztof Bukowski, Zastępca Naczelnika Biura Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. – Z poprawkami musimy zaczekać na lepszą pogodę, potrzebujemy minimum 10 stopni i około 4-5 dni bez deszczu – dodaje Bukowski.

Tekst i foto:

Kinga Rochalska

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.