wtorek, 7 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

Jak oszczędzać energię i wodę?

11 października na placu Jana Pawła II w Pruszkowie pojawił się autobus energetyczny. Mieszkańcy mieli okazję zyskać wiedzę na temat zmian klimatycznych.

Zadaniem mobilnego centrum jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych. W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem będą tworzyli grupę doradczą, która będzie oferowała nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.
Ogólnopolska akcja odbywa się w ramach kampanii ekologicznej dotyczącej przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Autobus pełni funkcję mobilnego laboratorium, w którym znajdują się modele, makiety oraz tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię zmian klimatycznych i ich przyczyn. Mieszkańcy będą mogli zyskać wiedzę na temat ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, a także energooszczędnego stosowania oświetlenia.

Kolejnymi miejscami które odwiedzi autobus to :
12.10.2016 Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9
13.10.2016 Żyrardów, Plac Jana Pawła II
18 i 19.10.2016 Piastów, Al. Tysiąclecia 1 (MOSiR)
25.10.2016 Ożarów Mazowiecki, ul. Kolejowa 2
Więcej szczegółowych informacji na stronie http://autobusenergetyczny.pl/.

Oprac. EW

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.