wtorek, 7 kwietnia, 2020
Flesch Mazowsza

PRUSZKÓW. Koncert Katarzyny Żak w Miejskim Ośrodku Kultury

Humor, nostalgia i marzenia oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszego programu Katarzyny Żak zaprezentowanego w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie. Kilkanaście piosenek tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń.

Katarzyna Żak to aktorka teatralna i telewizyjna, znana z ról w serialach m.in.: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju.

W minioną niedziele w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk” w Pruszkowie odbył się koncert promujący płytę Pani Katarzyny „Bardzo przyjemnie jest żyć”. Koncert przebiegał w cudownej i pełnej radości atmosferze. Każda zaśpiewana przez nią piosenka była pełna emocji i było widać, że aktorka kocha to co robi. Przed każdą piosenką artystka opowiadała historię w jaki sposób powstała każda z nich i kto tworzył do niej słowa.

Autorami tekstów są osobowości polskiej sceny muzycznej m.in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak.

Po koncercie można było zakupić płytę z autografem Pani Katarzyny, porozmawiać z nią a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Całość wydarzenia była pełna energii, uśmiechu i warta zobaczenia.

Tekst i foto:

Ewelina Wielgat

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.