środa, Grudzień 12, 2018
Flesch Mazowsza

Gigantyczny park rozrywki pod Mszczonowem

Marcin Giziński Marzec 10, 2017 Bez Kategorii

W miejscowości Wręcza pod Mszczonowem rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową parku rozrywki Park of Poland. Zgodnie z założeniami inwestora, część parku rozrywki miałby zostać otwarta na przełomie 2018 i 2019 roku.

Pomysł budowy parku tematycznego pod Mszczonowem zrodził się w 2011 r. Skala projektu porównywana jest do takich europejskich atrakcji jak Disneyland Paris czy Europa-Park.

Największy zadaszony park wodny w Europie

Przedstawiciele spółki Global City Holdings – inwestora inwestycji – zapewniają, że w Park of Poland stworzone będą atrakcje turystyczne dla klientów w każdym wieku, a część z nich będzie działała przez cały rok. Pierwszym etapem Park of Poland ma być park wodny, który powstanie na obszarze około 20 ha. Będzie to największy zadaszony park wodny w Europie.

Aquapark ma zostać podzielony na kilka obszarów. Wśród wielu atrakcji znajdziemy między innymi strefę zjeżdżalni, restauracji, jak i wydzieloną część spa i saun dla dorosłych. Do dyspozycji gości będzie także duży basen z otwieranym dachem, który pozwoli cieszyć się naturalnym światłem i świeżym powietrzem podczas ciepłych dni.

Ruszyły pierwsze prace

Pierwotnie planowano otwarcie Park of Poland jeszcze w 2016 r. Jednak harmonogram budowy inwestycji został zmodyfikowany. Dopiero na początku grudnia 2016 roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę parku wodnego w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie.

Obecnie firma pracuje nad dalszymi etapami związanym z uzyskaniem pozwolenia na budowę i rozpoczęciem prac budowlanych. Kilka dni temu na polach we Wręczy inwestor rozpoczął drobne prace przygotowawcze niewymagające decyzji administracyjnych m.in. stawianie ogrodzenia wokół planowanego terenu budowy.

Sama budowa rozpocznie się niezwłocznie po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, którego inwestor spodziewa się na przełomie marca i kwietnia. Wówczas, jak informuje Ewelina Jędrysiak ze spółki Global City Holdings, będziemy mogli poznać więcej szczegółów budowy inwestycji. Jednak już teraz wiadomo, że jeżeli prace budowlane rozpoczną się i będą przebiegały planowo – aquapark zostanie otwarty na przełomie 2018 i 2019 roku. Szacunkowy koszt inwestycji wynosie 150 mln – 180 mln euro.

Praca dla minimum 600 osób

Oprócz samego obiektu kluczowa dla inwestycji jest także budowa pobliskiej infrastruktury. Konieczne jest zbudowanie między innymi drogi dojazdowej do aquaparku. Jak informuje Burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek, w tym celu planowana jest budowa dwupasmowej drogi dojazdowej od ronda w Słabomierzu. Koszty inwestycji drogowej ponieść ma gmina Mszczonów wspólnie z gminą Radziejowice.

Budowa obiektu ma przynieść także dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców okolicy. Jak podkreśla Dyrektor Wykonawczy Global City Holdings, Peter Dudolenski, inwestycja ma dać bezpośrednio zatrudnienie około 600 pracownikom. Dodatkowe 1000 miejsc pracy powstanie w powiązanych instytucjach, chociażby w pobliskich hotelach.

Kinga Rochalska

Fot. mat. prasowe spółki Global City Holdings

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.