środa, Grudzień 12, 2018
Flesch Mazowsza

Młodzi z workiem medali

Marcin Giziński Marzec 7, 2017 Różności

Sezon dla panczenistów praktycznie się skończył, bowiem w naszym kraju kryty tor lodowy pozostaje jedynie w sferze. Czas więc na podsumowania. Kilkanaście medali w młodzieżowych kategoriach – to imponujące osiągnięcie. A zdobycie przez Martę Dobrowolską (Sparta Grodzisk, uczennica gimnazjum nr 3 w Milanówku) złotych medali na wszystkich dystansach na Mistrzostwach Polski Młodzików – to po prostu dech zapiera.

W Ogólnopolskich Zawodach Dzieci Igor Masalski i Mateusz Śliwka zajęli pierwsze miejsca zdobywając podobnie komplety złotych medali na wszystkich dystansach. Joanna Hajduk (UKS 3) z kolei na Mistrzostwach Polski Juniorów skompletowała srebrne medale na wszystkich dystansach. Na Mistrzostwach Polski Młodzików Alicja Faderewska i Julia Uziak ustąpiły pola na dystansie 1500 m jedynie Marcie Dobrowolskiej. Aleksandra Faderewska i Julia Uziak drugie a Michał Kopacz i Rafał Skrzydlewski – trzecie miejsca. Dodać do tego trzeba srebrny medal Klaudii Szymańskiej w biegu drużynowym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Trenerzy UKS 3 – Joanna Staszkiewicz i Artur Parchan na co dzień uczą wychowania fizycznego w milanowskiej trójce. Pani Joanna przyszła pracować w tej szkole właśnie specjalnie ze względu na specjalizację łyżwiarską, pan Artur najpierw był zawodnikiem UKS 3. Nie bardzo mają czas na rozmowy, bowiem dzieci nie można zostawić samych. Absolutnie główną sprężyną działań jest prezes a zarazem dyrektor szkoły Krzysztof Filipiak.

Trenera Marty Dobrowolskiej Sławomira Chmurę (nota bene wychowanka UKS 3, byłego olimpijczyka) łapię na chwilę przed wyjazdem do Heereven na nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci. Przyznaje, że spodziewał się dobrych wyników Marty, jednak efekty przeszły oczekiwania. Do Heereven oprócz Marty jadą także Maria Dobosz, Alicja Faderewska, Julia Uziak, Igor Masalski.

(kf)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.