wtorek, Czerwiec 25, 2019
Flesch Mazowsza

Trwa budowa przedszkola w Raszynie

Marcin Giziński Luty 28, 2017 Edukacja

Trwa kontynuacja budowy przedszkola przy ul. Poniatowskiego w Raszynie. Już 1 września swoją edukację rozpocznie tam 200 dzieci.

Przedszkole ma kosztować w sumie 9, 65 mln zł. Jego powstanie spowoduje likwidację punktów przedszkolnych przy ul. Szkolnej oraz przy ul. Godebskiego w Raszynie.

Jak informują urzędnicy prace powinny zakończyć się w czerwcu 2017 roku. Obiekt będzie wybudowany w technologii tradycyjnej.

– Dzięki rozpoczętej inwestycji będziemy mogli przenieść dzieci do nowoczesnego obiektu z dwuoddziałowych przedszkoli przy ul. Szkolnej i Godebskiego oraz zaoferować 100 dodatkowych miejsc – przekonuje Michał Kucharski, zastępca wójta.

Złożone z ośmiu oddziałów przedszkole będzie miało dwie kondygnacje. Strefa edukacyjna złożona będzie z ośmiu sal z własnym zespołem sanitarnym i pomieszczeniem socjalnym.

Na piętrze znajdzie się m.in. sala gimnastyczna i pomieszczenie do zajęć terapeutycznych, część administracyjna oraz strefa kuchenna i techniczno – gastronomiczna. Zaś strefa wejściowa, która obejmie szatnie, poczekalnię dla rodziców i sanitariaty, połączona będzie z salą wielofunkcyjną.

Daria Głowacka

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.