wtorek, 21 stycznia, 2020
Flesch Mazowsza

Koncert Contra Mundum

Marcin Giziński 27 lutego, 2017 Kultura Brak komentarzy do Koncert Contra Mundum

Niebawem rozpoczną się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach ich obchodów w Powiecie Pruszkowskim organizujemy dwa wydarzenia, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Ich inauguracją będzie uroczysta msza święta oraz koncert Zespołu Contra Mundum w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych będą trwały dwa dni. Rozpoczną się 27 lutego br. o godzinie 18:00 uroczystą mszą świętą w intencji poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego. Po mszy, o godzinie 19:00  odbędzie się koncert Zespołu Contra Mundum. To niezwykle charyzmatyczna grupa, która z pewnością zaskoczy rockowymi aranżacjami znanych, patriotycznych utworów.

Zakończenie obchodów nastąpi w sobotę, 4 marca br., w Muzeum Dulag 121. Tego dnia o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie z cyklu Karty Historii zatytułowane „Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”. Gościem specjalnym spotkania będzie Tadeusz Marek Płużański – historyk, dziennikarz i publicysta, który przybliży mieszkańcom Powiatu Pruszkowskiego genezę obchodzonego święta, sylwetki Żołnierzy Wyklętych, ale także przedstawi ich stalinowskich oprawców – śledczych, prokuratorów, sędziów i więziennych strażników.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca. Poświęcone jest ono pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski i uniezależnienie jej od wpływów ZSRR.

Krzysztof Bukowski
Zastępca Naczelnika
Biuro Rady i Zarządu Powiatu Pruszkowskiego

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.