środa, 2 grudnia, 2020
Flesch Mazowsza

WKD. Od nowego roku czeka nas podwyżka cen biletów

1 stycznia 2017 r. wzrosną ceny biletów okresowych Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Będzie to pierwsza podwyżka wprowadzona przez przewoźnika w ciągu ostatnich czterech lat.

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą przygotować się na zmiany w domowym budżecie. Przewoźnik poinformował, że od 1 stycznia 2017 r. podwyższy ceny biletów okresowych. Niezmienione zostaną natomiast ceny biletów jednorazowych.

Zmian cen biletów pasażerowie WKD spodziewali się już od kilku miesięcy. Przewoźnik wprowadził niedawno kosztowne zmiany m.in. kupił nowe pociągi i zmienił napięcie sieci trakcyjnej na 3000 V. Pozwoliło to na zwiększenie częstotliwości połączeń zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta.

– Następuje wprowadzenie w dni powszednie podstawowej częstotliwości kursowania co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza szczytem na relacji pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD. Równocześnie wszystkie kursy w relacji do i z Komorowa ulegają wydłużeniu do Podkowy Leśnej Głównej – poinformowała w oficjalnym komunikacie Warszawska Kolej Dojazdowa.

Co więcej, w soboty, niedziele i święta pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD pociągi pojadą co 20 minut. Zwiększyła się także prędkość pociągów, przez co skrócił się czas dojazdu do poszczególnych stacji. W konsekwencji, w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska czas przejazdu skrócił się o 2 minuty, zaś w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Milanówek Grudów – od 2 do 4 minut.

Wprowadzana przez Warszawską Kolej Dojazdową podwyżka jest pierwszą zmianą cen biletów od 1 stycznia 2013 r. Ceny biletów wzrosną od kilku do kilkunastu złotych.

Od nowego roku przykładowo za tygodniowy bilet na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD trzeba będzie zapłacić 78 zł (o 8 zł więcej niż obecnie). Wartość biletu miesięcznego wzrośnie natomiast ze 196 zł do 216 zł. Takie ceny utrzymają się do końca tego roku.

Kinga Rochalska

Fot. (mg)

Like this Article? Share it!

About The Author

Comments are closed.